Спеціальні потреби

Соціологи фiксують негативнi настрої в Українi


Багато українців вважають, що після помаранчевої революції економічний та політичний клімат в Україні погіршився. Такі висновки, на основі проведених нещодавно опитувань, зробила міжнародна фундація виборчих систем IFES.

Українців сьогодні найбільше цікавлять економічні питання, стверджує директор Фонду «Демократичні ініціативи» Ілько Кучерів. І 57% опитаних на замовлення IFES українців відзначають, що відчувають спад в економіці. Своє матеріальне становище 43% оцінюють гірше, у порівнянні з минулим роком і поки що не бачать особливих перспектив.

Науковий керівник Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна каже, що Україна не перестає дивувати світ, спочатку своєю революцією, а пізніше різким коливанням громадської думки. Проте сьогодні, на її думку, громадськість остаточно визначилась зі своїм ставленням до результатів роботи нової влади:

«Я думаю, що він стабілізувався тому, що він стабілізувався практично на тих позначках, за деякими виключеннями, які були за часів Кучми. Ну, за винятком ставлення до президента, яке, звичайно, зараз набагато краще, ніж було ставлення до Кучми. Але багато в чому ставлення до роботи державних інституцій, воно вже стабілізувалось на мінусі».

Наступні парламентські вибори навряд чи суттєво вплинуть на громадян. Вже сьогодні, називаючи рейтинги партій, соціологи радять не сподіватись на чудо, оскільки нинішня влада сама спровокувала таку ситуацію, коли значна частина населення готова віддати свої голоси за опозиційні партії. Ірина Бекешкiна відзначає, що ідеологічні питання під час парламентських виборів навряд чи відіграватимуть суттєве значення:

«Будуть впливати такі речі як ставлення партій до НАТО, до Росії, тобто ті, які розколювали Україну під час президентських виборів, і це досить підло, тому що за нашим аранжуванням проблем, вони власне не є для електорату вирішальними, вони є за межами першої десятки проблем, навіть у другій половині другої десятки, але ці речі будуть штучно піднімати і штучно актуалізовувати».

Загалом, соціологи кажуть, що люди сьогодні не дуже сподіваються на політичні партії. І хоч на вибори готові прийти близько 60% опитаних, 34% з них вважають, що вибори знову можуть бути не чесними.

XS
SM
MD
LG