Спеціальні потреби

Верховна Рада розпочала чергову сесiю


Останню перед виборами восьму сесію урочисто розпочала Верховна Рада. Проспівавши державний гімн, парламентарі привітали свого найстаршого колегу – героя України Ігоря Юхновського та прийняли поповнення до депутатських лав – нашоукраїнця Володимира Цибулька і соціаліста Євгена Фiлiндаша. У вступній промові спікер Володимир Литвин скритикував спроби створити у Раді, перед самими виборами, парламентську більшість. Проте основною темою, яку обговорювали в кулуарах у перший день роботи Ради, була скандальна прес-конференція Олександра Зiнченка, що відбулася напередодні.

Президентська партія зреклася Зінченка. “Народний Союз Наша Україна” вмістив на своєму сайті заяву, в якій назвав дії екс-держсекретаря “системною та цілеспрямованою провокацією”. Його поведінка неетична, звинувачення бездоказові, і партія відмовиться від будь-яких контактів з політичними силами, які з ним співпрацюватимуть. Нашоукраїнець Юрій Ключковський вважає заяви Зінченка про корупцію в найближчому оточенні президента не вартими уваги: «Вчора це були гучні заяви, від яких немає жодної користі», -- сказав вiн.

Його колега по фракції Борис Беспалий теж каже, що нічого не сталося:

«А яка, власне, історія. Ну ви бачите, все лишилося. Ми переспали одну ніч з цією історією, другу. Я думаю, ніяких потрясінь не буде. Це був піар-крок… Неукраїнськими силами, неукраїнськими силами висуваються голослівні, недоведені в суді підтвердження, що є корупція... Логіка тут прозора. Є сили, які працюють на консолідацію України, це Ющенко і його команда.., і є сили, які працюють на розкол і розвал».

Проте навіть найближчі союзники президентської “Нашої України” дотримуються іншої думки. “Совість нації” Левко Лук`яненко з фракції БЮТ на боці екс-держсекретаря: за його словами, Зінченко сказав вголос те, про що всі говорили пошепки:

«Я із досвіду знаю, що коли внутрішні суперечності в суспільстві назрівають і досягають певного напруження, то це добре, бо вони розв`язуються завжди в інтересах народу. Тому я хвалю Зінченка і дуже радий, що він відважився це сказати і чекаю позитивних рішень нашого президента. Позитивне рішення – він мав би звільнити людей з посад, проти яких є дуже велике незадоволення в суспільстві».

Перед президентом стоїть складна дилема, -- каже представник іншої провладної партії, соціаліст Микола Рудьковський. В корупції звинувачено людей, яким він багато в чому зобов`язаний своєю перемогою на виборах. З другого боку, затерти справу означає ризикувати довірою виборців і тим, за кого вони віддадуть свій голос в 2006-у:

«Я не думаю, що такий сценарій можливий, щоб усе це закінчилося нічим, тільки струсами повітря. Тому що Зінченко висловив і інші позиції, що він неодноразово інформував про це президента. І якщо президент не доручить правоохоронним органам перевірити всі факти, якщо не прореагує на публічну позицію, то президент автоматично повинен взяти відповідальність за дії цих посадовців на себе. Я не думаю, що президент буде таким чином ризикувати».

Корупційний скандал з видимою втіхою коментують представники опозиції. Есдеки Леонід Кравчук і Нестор Шуфрич обіцяють не дати спустити його на гальмах:

«Перед виборами Верховна Рада не дозволить спустити на гальмах. Це дуже смажена риба», сказав Кравчук. При чому Шуфрич додав, що «якщо представники “високої моральності” про щось забудуть, то ми їм нагадаєм».

У те, що звинуваченням на адресу Порошенка дадуть хід, не вірить регіонал Тарас Чорновіл:

«Все буде на гальмах. Ну ви можете собі уявити, щоб відправляти у відставку Порошенка... Я знав, що немає жодних шансів на проходження закону Шурми про заборону непотизма, а саме кумівства... Ну коли воно побудовано на такому рівні відносин, а ті відносини є дуже святі, особливо у тих людей, які себе вважають традиціоналістами, консерваторами... Мені здається, що розірвати кумівські вузи буде практично неможливо».

А тим часом президент призначив Івана Васюника тимчасово виконуючим обов`язки держсекретаря. Хто стане наступником Зінченка, за припущеннями аналітиків, мають вирішити у вівторок на засіданні Ради з нацбезпеки та оборони.

XS
SM
MD
LG