Спеціальні потреби

Спрощення перетину кордону між Україною та Росією


Вже найближчим часом Україна та Росія планують спростити процедуру перетину кордону між двома країнами. Комплексний проект розбудови державного кордону планується представити українському уряду вже у вересні цього року. Про це повідомив голова Державної прикордонної служби Микола Литвин.

До 20 вересня українські та російські прикордонники мають розробити технологію спільного прикордонного контролю. За зразок буде взята модель європейських кордонів Шенгенської зони. Тобто громадяни, що перетинають кордон будуть перевірятись відразу двома митниками з російської та української сторони. Експеримент спочатку буде проведено у Сумській області у міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення „Бачевськ-Троєбортноє”.

Для України цей досвід не новий -- вже майже півтора роки подібна схема працює на деяких прикордонних пунктах між Україною та Польщею. Українська сторона вважає, що така реформа допоможе запобігти витрачанню зайвих коштів і зробить кордони більш прозорими.

В той же час на зустрічі між керівниками прикордонних відомств України та Росії, яка відбувається цими днями у Києві, наголошувалось на необхідності посилення боротьби із нелегальними мігрантами. Від початку року на українських кордонах було затримано понад дві тисячі осіб, що намагались перетнути держкордон незаконно. Переважна більшість із них мешканці країн південно-східної Азії та Близького і Середнього Сходу. Голова Державної прикордонної служби Микола Литвин, наголошує, що для України – це одна з найактуальніших проблем:

«Нелегальна міграція є загрозою, що пов’язана з наркотиками, певними елементами тероризму. Тому ці рішення, які ми сьогодні приймали і приймаємо, направлені на ефективну протидію організованим транснаціональним каналам, через які йде ця нелегальна міграція, тому що ця діяльність дуже добре сконструйована, спланована і організована».

За даними Держкомкордону, на україно-російській ділянці стабільно затримується найбільша кількість зброї, боєприпасів та наркотиків. За останні півтора роки тут було вилучено 555 одиниць зброї, 8 тисяч боєприпасів та 413 кілограмiв наркотичних речовин. Позицію свого українського колеги підтримує і керівник Прикордонної служби Російської Федерації генерал армії Єгор Проничев:

[переклад з росiйської] «Я повністю підтримую позицію. Ми домовились, що треба розробляти серйозно, грунтовно ці канали і запобігати цим загрозам на ранніх стадіях. Тобто прибирати умови, які створюють ці злочинні співтовариства».

За деякими даними, сьогодні нелегальна міграція посідає за прибутковістю третє місце після торгівлі наркотиками та зброєю. Статистика стверджує, що цей бізнес приносить щорічно від 10-ти до 15-ти мільярдів доларів. І найгіршою тенденцією у цьому плані є об’єднання транснаціональних угруповань, які часто спрямовують отримані кошти на терористичні акти, що дестабілізують ситуацію в регіонах.

XS
SM
MD
LG