Спеціальні потреби

Визначення найкращих українських інтернет-проектів


В Україні завершився відбірковий тур всесвітнього конкурсу «Світове визнання кращих Інтернет-Контент Проектів». 8 українських проектів-переможців зможуть позмагатись за звання найкращих 1 серпня, на фінальному конкурсі в Австрії.

Сьогодні Україна перебуває на 57-му місті за рівнем готовності до електронного перетворення, каже представниця Інтернет-Асоціації України Елліна Шнурко-Табакова. Участь у подібних конкурсах допоможе їй піднятись у рейтингах. Проте головна мета конкурсу – подолання негативного ставлення громадськості до Інтернет-ресурсів та надання населенню можливості доступу до якісних інформаційних сайтів. Організатори відзначають, що комерційні українські Інтернет ресурси виглядають набагато краще за громадські чи державні. Проте, до списку переможців потрапили урядовий портал та сайт присвячений проблемам Чорнобиля. Президент Фонду „Інформаційне суспільство” Андрій Колодюк каже, що якщо українські проекти переможуть на відбірковому турі в Австрії, то у них буде чудова нагода заявити про себе на весь світ:

“Протягом 2-ох років триватиме роуд-шоу. Це коли ви разом, по всьому світу, будь якими механізмами: конференціями, виставками, презентаціями. І тому це можливість просування свого проекту саме на глобальній світовій арені. Це дуже важливо і щодо розвитку самих проектів і щодо, я підкреслюю, асоціативності зі станом розвитку Інтернету і взагалі обличчям країни. В цьому сенсі ці проекти будуть асоціюватись, зрозуміло, що зараз увага є до України, і зрозуміло, що я, як представник України у загальному журі, мені буде цікаво подивитись, як будуть реагувати саме на українські проекти.”

Натомість інші експерти кажуть, що рівень українських Інтернет-сайтів, є ще недостатньо високим. Головний редактор журналу „Hi-Tech” Ольга Данько, відзначає, що сьогодні розвиток інформаційного суспільства в Україні перебуває у витоків. Україна має непогані шанси стати потужною державою у цьому напрямку, але тут необхідно докласти зусиль:

“Не впевнена, що більшість Інтернет проектів, які сьогодні перемогли, будуть гідно конкурувати на міжнародному рівні. Але все починається з малого. Ми представимо Україну, нас помітять і будемо сподіватись, що наступного року ми будемо представлені більш потужно. Я сподіваюсь, що цей конкурс буде сприяти розвитку інформаційного суспільства.”

Організатори конкурсу, кажуть, що цього року їм було надіслано близько сотні заяв на участь. Таку малу кількість пояснюють тим, що, за умовами конкурсу, на нього могли подаватись лише ті Інтернет-ресурси, які існують не більше року, а з огляду на революційні події, цей процес дещо уповільнився. Натомість, вже наступного року кількість учасників може бути значно більшою.

XS
SM
MD
LG