Спеціальні потреби

У США зросла кількість заявок на допомогу з безробіття, а компанії скаржаться на брак працівників


Фото: Черга з більш ніж 100 заявників вилаштувалась до Центру кар’єр в Кентуккі
Фото: Черга з більш ніж 100 заявників вилаштувалась до Центру кар’єр в Кентуккі

419 000 заявок на допомогу з безробіття було подано у США за минулий тиждень, заявили в Міністерстві праці США. Ця цифра перевищила очікування експертів Dow Jones та Bloomberg і стала найбільшою за два останні місяці.

Експерти опитані AP вказали на зростання заявок як на випадкову подію на тлі загальної тенденції до відновлення американської економіки та створення нових робочих місць. В червні кількість нових робочих місць у США становила 850 000.До зростання кількості заявок могла призвести нестабільність через поширення дельта-штаму коронавірусу, зауважують інші оглядачі.

Водночас, америанські компанії скаржаться на нестачу бажаючих працювати і вказують, серед іншого, на програму допомоги безробітним, як отримала нові ресурси в часи пандемії. Через такі нарікання, 22 штати дочасно скасували щотижневу надбавку безробітним у 300 доларів. Строк надання такої додаткової допомоги на федеральному рівні у США закінчується у вересні.

Часто про нестачу працівників говорять компанії готельного, ресторанного бізнесу, сфери відпочинку, які найбільше постраждали під час пандемії і втратили вилку частину свого персоналу. Багато хто з цих фахівців змінили сферу діяльності.

70% тих, хто шукає роботу і раніше працювали в готельному, або ресторанному бізнесі, зараз прагнуть працювати в іншій сфері, а 55% заявників шукають віддалену роботу. Такі висновки дослідження оприлюднила компанія з пошуку персоналу ZepRecruiter, пише The Wall Street Journal.

В статті використано матеріали AP, Reuters, Bloomberg, The Wall Street Journal.

Дивіться також: Мільярдер Джеф Безос, який напередодні здійснив політ на кордони космосу, відзначив подію і суттєвим благодійним внеском

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG