Спеціальні потреби

США можуть обмежити подорожі до Білорусі


Міністерство транспорту США запропонувало обмежити продаж авіаквитків на пасажирські рейси до Білорусі. Відповідне рішення було опубліковане на сторінці відомства 29 червня. До 1 липня проект рішення відкритий для громадського обговорення.

Пропоновані обмеження стосуватиметься також рейсів, що відбуваються з пересадками і які виконують декілька авіаліній у партнерстві. Виключення можуть бути зроблені з гуманітарних причин, чи з міркувань національної безпеки, йдеться в повідомленні.

Такий крок Сполучені Штати планують вжити у відповідь на дії білоруської влади з примусової посадки літака Ryanair в травні. В міністерстві вказали на рішення Державного департаменту США стосовно того, що обмеження подорожей між США та Білоруссю відповідають зовнішньополітичним інтересам США, після примусової зміни курсу літака Ryanair в травні.

ЄС, США та Велика Британія засудили примусову посадку в Білорусі літака компанії RyanAir а також арешт опозиційного блогера Романа Протасевича та Софії Сапеги. Країни запровадили санкції проти Білорусі. Минулого тижня Протасевича та Сапегу було переведено під домашній арешт.

Через три дні після інциденту, ЄС заборонив європейським авіалініям здійснювати перельоти над територією Білорусі.

Дивіться також: Америка відповість Росії у разі нової кібератаки, втручання в економіку чи інші дії, які шкодять інтересам США, - президент Байден. Відео

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG