Спеціальні потреби

Адмірал ВМС США порівняв дії Росії під час «Сі-Бризу» з капризами 5-річної дитини


Адмірал Роберт Берк
Адмірал Роберт Берк

Адмірал ВМС США Роберт Берк назвав «фантастичними» проведені під спільним проводом США та України навачання «Сі-Бриз», в яких взяло участь 32 країни.

У своїй промові, що прозвучала онлайн в рамках програми спікерів «Центру ВМС США», Берк прокоментував «Сі-Бриз» і відзначив зростання агресивної поведінки з боку Росії, що виявилось і під час навчань, коли російські сили регулярно вдавались до провокативних дій.

Хоча ризик від таких дій Росії є тактичним, «це може перерости в стратегічне питання» заявив Берк. Адмірал навів декілька прикладів провокаційних дій з боку Росії, з якими зіткнулись учасники «Сі-Бриз».

Так, організатори навчань за три тижні до їх проведення повідомили мореплавців та інших про проведення цих операцій, заявив військовий.

«Але під час виконання «Сі-Бриз», Росія оголошує зони закриття, як вони це робили за часів холодної війни - вони оголошують, що закривають цей сектор Чорного моря ... Це не нове, але протягом «Сі-Бриз» вони закрили цілу західну половину Чорного моря. Якщо б це не становило загрози, це б було сміховинно, щось подібне до капризів 5-річної дитини», - заявив Берк.

Також, відзначив він, були збройні перехоплення літаками а також за силами союзників та партнерів постійно слідкували російські кораблі.

Коли ударний літак перелітає над винищувачем на висоті 100 футів прямо над верхівкою, наші [командувачі] мають прийняти рішення, чи цей літак збирається атакувати, чи ні

«Загалом, ця взаємодія є безпечною і професійною, але її мета - залякування», - додав Берк.

«Коли ударний літак перелітає над винищувачем на висоті 100 футів прямо над верхівкою, наші [командувачі] мають прийняти рішення, чи цей літак збирається атакувати, чи ні», - сказав він і запевнив, що США та союзники не піддаватимуться на провокації.

Така тактика - спроба залякати інші країни, говорить адмірал. Росія значно модернізувала свої сили, але розуміє переваги США, говорить він.

«Реальна загроза тут - постійні спроби булінгу з боку Росії - в екстремальному випадку - це зміна кордонів, як у випадку незаконної анексії Криму в 2014. Це показує нам, що вони готові зробити, якщо думають, що їм це зійде з рук.

На щоденному рівні - це заборона країнам доступу до міжнародних вод, значне нагромадження військових сил на Півночі Атлантики і на Сході Середземного моря - в Арктиці, на Чорному морі та на сході Середземного моря і загрози, які становить це масштабне нагромадження військ».

Перед навчаннями «Сі-Бриз», Україна виступила з осудом «агресивної політики Росії» і закликала до взаємодії з членами НАТО у Чорному морі.

«Агресивна і провокативна політика РФ в Чорному й Азовському морях, окупація та мілітаризація Криму становлять постійну загрозу Україні та союзникам. Саме тому я наголошую, що необхідна якісно нова взаємодія членів НАТО з Україною у Чорному морі», - написав у Twitter український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Росія виступає проти навчань «Сі-Бриз» і заперечує провокативний характер своїх дій.

Дивіться також: Норвегія вшановує пам'ять загиблих у теракті, який стався 10 років тому

Норвегія вшановує пам'ять загиблих у теракті, який стався 10 років тому. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:02 0:00

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG