Спеціальні потреби

ЄС може надати Україні статус кандидата на членство. У США нагадують про Грузію


Фото: президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, президент Франції Еммануель Макрон та президент Європейської ради Шарль Мішель на саміті ЄС 23 червня 202 року, Брюссель. (Джон Тіс, Pool Photo via AP)
Фото: президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, президент Франції Еммануель Макрон та президент Європейської ради Шарль Мішель на саміті ЄС 23 червня 202 року, Брюссель. (Джон Тіс, Pool Photo via AP)

Під час дводенного саміту, що розпочався в Брюсселі в четвер, лідери ЄС розглянуть надання статусу кандидата на членство для України, Молдови та Грузії.

В четвер Європарламент проголосував за надання статусу кандидата на членство для України та Молдови а також перспективи членства для Грузії з наданням статусу кандидата, коли країна виконає низку реформ. 17 червня надати Україні та Молдові статус кандидата рекомендувала Єврокомісія.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн звернулась до Європарламенту і сказала про "вітер змін" в Європі. "Своїми заявками Україна, Молдова та Грузія кажуть нам, що вони хочуть змін, хочуть більше демократії і свободи та потужніших реформ", - додала посадовиця

Президент Європейської ради Шарль Мішель висловив впевненість у тому, що лідери ЄЄ проголосують за надання Україні такого статусу. Щоб набути членства, Україна має виконати низку реформ і Україна планує виконати необхідні рекомендації вже до кінця року, заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина у середу, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У США сенатори привітали рішення Єврокомісії рекомендувати статус кандидата на членство для України та Молдови. У спільній заяві, керівники Гельсінської комісії, законодавці Бен Кардін, Стів Коен, Роджер Вікер та Джо Вілсон вказали: "Рекомендація Єврокомісії відзначає неухильні зусилля цих країн втілювати своє прагнення, навіть перед лицем безжалісної російської агресії".

Закондавці, однак закликали ЄС надати статус кандидата на членство також і Грузії, адже "грузинський народ впродовж десятиліть багато чим жертвував заради своєї європейської ідентичності, незважаючи на воєнні дії Росі і складнощі болючих реформ".

Єврокомісія рекомендувала Раді Європи надати Грузії "європейську перспективу, але повернутись і оцінити, як країна виконує низку умов, перед тим, як надати статус кандидата", заявила європарламентарям фон дер Ляєн.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG