Спеціальні потреби

100 днів жахів і втрат, але і української мужності - Держдеп США про війну в Україні


 Архівне фото: Прапор України на зруйнованому будинку в Маріуполі, 14 квітня 2022 рік. REUTERS/Александр Єрмоченко/File Photo
 Архівне фото: Прапор України на зруйнованому будинку в Маріуполі, 14 квітня 2022 рік. REUTERS/Александр Єрмоченко/File Photo

Державний департамент США розмістив в соцмережах допис, присвячений ста дням війни Росії в Україні. Дипломати відзначили єдність, хоробрість українського народу перед лицем російської агресії і наголосили на потужній підтримці України з боку США.

"Сто днів неспровокованої загарбницької війни Путіна в Україні. 100 днів жахів і немислимих втрат. Але й 100 днів української мужності та стійкості", - йдеться в дописі відомства.

Зруйновані міста, тисячі жертв серед цивільних, звірства, мільйони втрат, мільйони переміщених осіб та біженців принесла російська агресія в Україні, йдеться у відеоролику Держдепу. Попри ці втрати, Україна демонструє стійкість, хоробрість та єдність, мовиться у зверненні.

Дипломати підкреслили - ці 100 днів стали також часом потужної підтримки України, яка триватиме "стільки, скільки необхідно".

В Європі назвали цю війну "жорстокою та безглуздою". 100 днів "Україна бореться за збереження власного існування перед лицем повномасштабного нападу Росії", - йдеться в соцмережевому дописі Єврокомісії.

В європейському відомстві запевнили - єдність ЄС в підтримці українського народу не зміниться.

У своєму зверненні на сотий день війни, український президент Зеленський поділився сподіваннями на перемогу. "Захищаємо Україну вже 100 днів. Перемога за нами", – сказав Зеленський у відеозверненні.

Речник Кремля Песков заявив, що "певних результатів" було досягнуто в ході війни, зокрема на Донбасі.

Як повідомляв Голос Америки, уряди США та в Британії вказують - Росії не вдалось втілити свої початкові плани швидкого захоплення України.

100 днів війни показали, що сподівання Кремля на швидке захоплення України не справдились, вказав речник Держдепу США Нед Прайс під час брифінгу в четвер. "Наші українські партнери виграли битву за Київ, вони змусили Росію звузити свої воєнні цілі, - заявив американський посадовець. - Звичайно битва зараз точиться на пвдні та сході. Зараз на Донбасі Російська Федерація коїть надзвичайне насильство проти народу України, включаючи українскі сили а також цивільних".

XS
SM
MD
LG